Milli Eğitim Genel Müdürlüğü ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) iş birliğiyle düzenlenen “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması“nda mansiyon ödülü kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Kurumumuz; yenilikçi, özgün ve işlevsel etkinliğe önem veren “kişiye ve ihtiyaçlara özel” eğitim modelini prensip edinmesinin sonucu olarak yarışmadan ödülle dönmüş bulunuyoruz. “Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın” sloganıyla yola çıkılan yarışma materyal ve etkinlik olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşti.

Resmi davetli olarak katıldığımız törene Kurum Müdürümüz Selma Aktaş, Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenlerimiz Kamuran Hanoğlu ve Özge Şener katıldılar. Kızkulesi Özel Eğitim Merkezi adına yarışmaya katılan öğretmenimiz Özge Şener, 81 ilden yaklaşık 700 etkinlik ve materyalin içerisinde ilk yirmiye girerek mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Şener, ödülünü Türkiye’de otizm tanısı konulmasına rağmen üniversiteyi dereceyle bitiren ilk kişi olan Cem Vardar’ın elinden aldı.

Üsküdar’da 14 Ekim’de düzenlenen ödül törenine 81 ilden yarışmaya katılım sağlayan öğretmen, öğrenci ve akademisyenlerin yanı sıra Mili Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Togemder Başkanı Saadet Gülbaran ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden yöneticiler katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir